BLIŹNIĘTA SESJA NOWORODKOWA

Sesja noworodkowa bliźniąt to nadal ewenement… to taka gratka dla fotografa noworodkowego 🙂 Bo nie dość, że na sesji pojawia się podwójna dawka słodyczy, to i podnosi się znacznie poziom trudności sesji – a im większe wyzwanie, tym większa satysfakcja z efektów pracy.

JAK WYGLĄDA SESJA NOWORODKOWA BLIŹNIAKÓW?

Każdy rodzic bliźniąt przyzna, że opieka nad dwójką dzieci na raz to zadanie często przerastające możliwości jednej osoby. Dlaczego? To nieustająca praca – gdy kończysz karmienie pierwszego malucha, trzeba przewinąć i nakarmić drugie. A gdy kończy się karmienie i pielęgnację drugiego to okazuje się, że jest czas na posiłek pierwszego… Gdy pierwsze zasypia, drugie marudzi. I gdy w końcu udaje się uśpić drugie to pierwsze staje się aktywne. Never ending story 🙂

 

W zbliżony sposób wygląda sesja noworodkowa bliźniaków – tu jednak symultanicznie trzeba nakarmić, przewinąć i ułożyć dwoje modeli. I wszystko zsynchronizować w trakcie sesji noworodkowej tak, aby w trakcie układania oboje spali słodkim, głębokim snem. Moim zadaniem jako fotografa noworodkowego jest zrealizować marzenie rodziców o pięknych zdjęciach noworodkowych, pokazujących więź, która będzie łączyła tych dwoje już do końca ich życia.

STYLIZACJE NA SESJI NOWORODKOWEJ BLIŹNIĄT

Na sesji noworodkowej bliźniąt za stylizacje odpowiada fotograf noworodkowy. To ja przygotowuję stroje dla maluszków bazując na wskazówkach rodziców – ważne jest przede wszystkim określenie kolorystyki sesji. czy maja to być klasyczne kolory i odcienie niebieskiego i różowego? Czy może sesja noworodkowa ma mieć zupełnie inny kolor przewodni? Ta sesja bliźniąt miała kilka takich zestawów kolorystycznych. Który podoba się Wam najbardziej?
Stroje dla noworodków dobieram również pod kątem wagi dzieci.

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA BLIŹNIĄT?

Sesja noworodkowa bliźniąt może potrwać trochę dłużej niż standardowa sesja noworodkowa z jednym maluszkiem. Zwykle udaje skończyć takie spotkanie w czasie 4h – z czego większość z tego czasu spędzamy na karmieniu, usypianiu i przewijaniu / przebieraniu noworodków.

CO ZABRAĆ NA SESJĘ NOWORODKOWĄ BLIŹNIAKÓW?

Na sesję noworodkową bliźniąt warto wyposażyć się w:

  • kilka pieluszek tetrowych
  • 2-3 pampersy dla każdego dziecka
  • smoczki
  • pokarm (2 butelki z odciągniętym mlekiem mamy lub mieszanką)
  • artykuły higieniczne do mycia przy zmianie pieluszki oraz środki do mycia oczu (gdy oczka noworodków ropieją)

Więcej informacji dotyczących przygotowań do sesji znajduje się tu: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI NOWORODKOWEJ

A jeśli i Wy spodziewacie się dwójki maluchów, zapraszam do rezerwacji sesji poprzez KONTAKT.