FOTOGRAF NOWORODKOWY WARSZAWA, FOTOGRAF NOWORODKOWY, FOTOGRAFIA NOWORODKOWA, FOTOGRAFIA MALUSZKÓW

SESJA NOWORODKOWA 

Zdjęcia noworodkowe są jedną z piękniejszych pamiątek z dzieciństwa, którą możesz podarować sobie i swojemu Maluszkowi. W pierwszych dniach i tygodniach dzieci zmieniają się bardzo szybko dlatego coraz więcej rodziców zabiega o uchwycenie tego niezwykłego okresu życia na fotografii w trakcie wyjątkowej sesji noworodkowej.

Mając na uwadze jak kruchymi i delikatnymi istotami są noworodki, bardzo dbam o to, aby zapewnić im (jak i Wam) komfort i bezpieczeństwo w trakcie sesji noworodkowej. Poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

KIEDY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Najlepszym momentem na sesję noworodkową i spotkanie z fotografem noworodkowym są pierwsze dni życia Szkraba. W naszym studio fotograficznym sesje noworodkowe wykonujemy do 21 dnia po porodzie (choć zdarzają się i starsze maluszki). Prawdą jest jednak, że im wcześniej sesja noworodkowa się odbędzie, tym lepiej. Z czego to wynika? Przez początkowe dwa tygodnie – od 6 do 14 dnia – Maleństwo jest spokojne i zwykle przesypia całą sesję (z przerwami na karmienie i przewijanie), co pozwala na wykonanie pięknych pamiątkowych fotografii i sprawia, że sesja przebiega szybko i sprawnie. W wyjątkowych sytuacjach, zwykle związanych z przedłużonym pobytem w szpitalu lub narodzinami Malucha o niskiej wadze (poniżej 3 kg) lub pojawieniem się wcześniaka (wcześniej niż <38 tc) sesję noworodkową organizujemy nawet do 5 tygodnia życia dziecka. Termin spotkania ustalamy indywidualnie z każdą mamą mając na uwadze komfort rodziców i bezpieczeństwo maluszka.

sesja noworodkowa warszawa

SESJA NOWORODKOWA DZIEWCZYNKI

KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN SESJI NOWORODKOWEJ?

Wizytę u fotografa na sesji noworodkowej najlepiej zaplanować jeszcze w trakcie trwania ciąży. Przyjmujemy rezerwacje z min. 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem, Na etapie rezerwacji wyznaczamy wstępny termin spotkania  – zwykle na ok 7-10 dzień po wyznaczonym terminie porodu. Ta data nie jest ostateczna i wymaga potwierdzenia po pojawieniu malucha na świecie. Ponieważ zaledwie 5% dzieci przychodzi na świat w terminie i z uwagi na różne zdarzenia losowe, data sesji noworodkowej może zostać przesunięta.

Rezerwację potwierdzamy przez elektroniczny system ZALAMO, w mailu rezerwacyjnym znajdować się będzie link do elektronicznej płatności  – rezerwacja wymaga bowiem wpłaty zadatku w wysokości 100 zł. Do rezerwacji potrzebujemy Twoich danych: imienia i nazwiska, adresu email oraz nr telefonu.

SESJA NOWORODKOWA FOTOGRAF NOWORODKOWY WARSZAWA, FOTOGRAFIA NOWORODKOWA WARSZAWA

SESJA NOWORODKOWA WARSZAWA

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa to zmiana środowiska dla Maluszka, który dopiero oswaja się ze światem zewnętrznym. Dlatego nasze spotkanie odbywa się w rytm potrzeb Twojego dziecka – poświęcamy odpowiednio dużo czasu na karmienie i usypianie. Sesja noworodkowa trwa zwykle ok 3h. Sugeruję, aby na dzień naszego spotkania nie planować innych zajęć.

Jeśli w sesji noworodkowej uczestniczyć będzie starsze rodzeństwo  – sesja może ulec wydłużeniu do 3,5 h. Sesja noworodkowa zaczyna się od zdjęć samego maluszka dając Wam czas na ogrzanie się i przygotowanie do fotografii rodzinnych. Zdjęcia rodzinne, które są ważną, jak nie najważniejszą częścią sesji noworodkowej robimy w drugiej części spotkania.

sesja noworodkowa warszawa

FOTOGRAFIA NOWORODKOWA W STUDIO

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA NOWORODKOWA?

Sesje noworodkowe, jak i pozostałe sesje fotograficzne odbywają się w naszym studiu w Warszawie (Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 20), gdzie zapewniamy idealne  warunki gwarantujące bezpieczeństwo i komfort Twojego maleństwa oraz wszystkie niezbędne akcesoria, ubranka, czapeczki, kocyki, koszyki, wiaderka itp.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ?

Każda sesja noworodkowa składa się z dwóch części – sesji samego Maluszka oraz zdjęć rodzinnych. Na spotkanie zapraszam rodziców wraz z modelem/modelką oraz starszym rodzeństwem. Bardzo ważne jest zapewnienie Maluszkowi komfortowych warunków  – dlatego istotne jest aby w trakcie pierwszej części sesji w studio przebywało jak najmniej osób. Najlepiej jeśli rodzeństwo dołączy do nas dopiero na czas zdjęć rodzinnych (w pobliżu studia znajduje się wiele atrakcji, w tym np. sala zabaw FIKOŁKI, gdzie ze starszakami może wybrać się tata / babcia lub opiekunka).

Zdjęcia rodzinne wykonywane są zwykle na końcu naszego spotkania. Ważne: z uwagi na bezpieczeństwo i higienę w studio, sesje z udziałem pupili (psy, koty) są organizowane wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu warunków współpracy.

SESJA NOWORODKOWA WARSZAWA

SESJA NOWORODKOWA CHŁOPCA

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZESŁANKI DO PRZEŁOŻENIA SESJI NOWORODKOWEJ?

Istnieją przesłanki do przełożenia sesji noworodkowej na termin późniejszy:

  • Trądzik / alergia skórna Maluszka – która sprawia, że buzia noworodka jest w całości pokryta krostkami. W tym przypadku czekamy do momentu gdy zmiany skórne znikną na tyle, aby możliwe stało się wyretuszowanie niedoskonałości.
  • Samopoczucie mamy po porodzie – jeśli po porodzie czujesz się wyjątkowo osłabiona, sesję przekładamy na okres, gdy wrócisz do formy
  • Wcześniactwo: sesję noworodkową ustalamy wówczas wtedy gdy maluszek nabierze siły i masy (najlepiej powyżej 3 kg)
  • Konieczność naświetlania w przypadku żółtaczki

CO NIE JEST PRZECIWSKAZANIEM DO SESJI NOWORODKOWEJ?

Poniższe zdarzenia nie wpływają na termin sesji noworodkowej:

  • Żółtaczka (bez konieczności naświetlania) nie jest przeciwskazaniem do sesji noworodkowej – jest wręcz czynnikiem, który sprzyja fotografowi noworodkowemu. Wysoki poziom bilirubiny u Malucha powoduje, że dziecko jest bardziej senne i dzięki temu sesja noworodkowa przebiega szybciej i sprawniej (jeśli tylko noworodek nie wymaga naświetlania – zapraszamy na sesję noworodkową)
  • Porodowe zmiany na skórze noworodka np. krwiaki, przebarwienia
  • Łuszcząca się, sucha skóra na ciele noworodka – złuszczanie skóry jest procesem naturalnym nie wpływającym na komfort malucha
  • Spadek wagi malucha – jeśli tylko na sesję zabierzecie ze sobą pokarm, nie jest to przeciwskazaniem do sesji. Maluch jest na spotkaniu karmiony regularnie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem lub na żądanie.

Dużo pytań pojawia się na temat sesji noworodkowej u dzieci, które mają kolki. Z mojego doświadczenia sama kolka nie jest przeciwskazaniem do sesji noworodkowej, a fakt, że jest to stan, który zwykle nie kończy się po kilku dniach (kolki z reguły trwają do 3 miesiąca życia dziecka) sprawia, że przekładanie sesji na “po kolce” uniemożliwia wykonanie sesji noworodkowej. Maluszki, które mają problemy z brzuszkiem układamy tylko w pozach, które są dla nich komfortowe.

SESJA NOWORODKOWA W STUDIO W WILANOWIE

SESJA NOWORODKOWA WARSZAWA

BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE SESJI NOWORODKOWEJ

Oddając swój największy skarb w trakcie sesji noworodkowej, możesz mieć pewność, że trafia on w przeszkolone i doświadczone ręce. Bezpieczeństwo maleństwa jest dla mnie priorytetem, dlatego dbam o zapewnienie odpowiednich warunków w trakcie naszego spotkania:

♡  odpowiednia temperatura otoczenia,

♡ asekuracja i bliskość rodziców,

♡ bezpieczne i stabilne akcesoria oraz dodatki używane do aranżacji,

♡ czyste ubranka, czapeczki, kocyki itp.

W studiu dbamy o czystość, aby raczkujący modele mogli bezpiecznie poruszać się w naszych wnętrzach, dlatego do tej części studia, w której fotografujemy dzieci nie wchodzimy w butach.

Nasze studio jest utrzymywane w wyjątkowej czystości – po każdej sesji pomieszczenie jest mute oraz dezynfekowane lampą UV. O tym, jak dbamy o Wasze bezpieczeństwo możecie przeczytać więcej tu: HIGIENA W STUDIO.

Szczegóły oferty znajdziesz tu SESJA NOWORODKOWA WARSZAWA OFERTA

SESJA NOWORODKOWA OFERTA WARSZAWA

SESJA NOWORODKOWA W KWIATOWYM KOSZU


Copyrighted Image