Warsztaty światła studyjnego to jednodniowe warsztaty portretowe, w trakcie których omówimy kluczowe zagadnienia z zakresu pracy ze światłem błyskowym, doskonalenia warsztatu fotograficznego i budowania biznesu. W trakcie szkolenia kładę główny nacisk na część praktyczną czyli klasyczne i kreatywne sposoby świecenia za pomocą 1-3 lamp studyjnych.
Warsztaty pracy ze światłem studyjnym organizujemy w dwóch trybach:
- Warsztaty grupowe to kameralne 4 osobowe spotkanie, w trakcie którego każdy ma czas na naukę, wykonanie zdjęć i skorygowanie swoich fotograficznych przyzwyczajeń. Dbam o to, aby każda grupa miała podobny poziom zaawansowania.
- Warsztaty indywidualne to spotkanie adresujące Twoje konkretne potrzeby. Program takiego kursu dopasowujemy do Twoich umiejętności i doświadczenia.
Warsztaty światła studyjnego trwają ok. 10h. W trakcie spotkania pracujemy z 1 lub 2 modelkami. Pokażę Ci swój warsztat pracy – od A do Z, zaczynając od przygotowania studia, doboru sprzętu, który ułatwi Ci pracę w Twoim studio, wskazówek technicznych i organizacyjnych. Omówimy zasady pracy z modelkami – jak przygotować klientkę do sesji, jak zadbać o jej komfort i dobre samopoczucie. Nauczę Cię zasad pozowania i doboru stylizacji tak, aby podkreślić urodę Twojej klientki. Omówię teorię związaną z doborem światła (moc, kąt padania światła, dobór modyfikatorów).
W trakcie warsztatów pracujemy z wykorzystaniem 1-3 lamp błyskowych wyposażonych w różne modyfikatory światła. Pracujemy również na sztucznym oknie i z wykorzystaniem różnych teł (karton typu Savage, tła typu art).
Program warsztatów wygląda następująco:
9.00 – 10.00 WSTĘP CZYLI POZNAJMY SIĘ
Ponieważ pracować będziemy w grupie, chciałabym abyście poznali się i opowiedzieli o swoich dotychczasowych fotograficznych doświadczeniach oraz oczekiwaniach dotyczących warsztatów. Omówimy podstawowe wyposażenie studia
10.00 – 12.00 TEORIA PRACY ZE ŚWIATŁEM
Zaczniemy od podstaw związanych z techniką świecenia w studio. Czy wiesz w jakiej odległości od modelki i tła ustawić lampę? Na jakiej wysokości, pod jakim kątem ustawić modyfikator? Jak dobrać moc błysku? Jaka jest różnica między soft boxem a beauty dishem? Jak wykorzystać wrota, snoot? Kiedy założyć grid? Co to jest rim light i backlight i kiedy stosować jedno i/lub drugie? Jak stworzyć zdjęcia typu silhouette? Jak „czytać” zdjęcie i odgadnąć jak było „świecone”? Odpowiem na wszystkie te pytania.
12.00 – 12.30 PRZERWA KAWOWA
12.30 – 16.30 PRAKTYKA CZYLI CZĘŚĆ FOTOGRAFICZNA
Pracujemy z 1 lub 2 modelkami, stworzymy wspólnie kilka – kilkanaście unikalnych stylizacji. Każda stylizacja będzie wykona przy innej kombinacji światła. Pracujemy wtedy rotacyjne tak, aby każdy mógł wykonać taką samą ilość zdjęć. Wśród kadrów znajdzie się klasyka w stylu fashion (fotografie na białym tle), zdjęcia art, w strojach oraz bieliźnie.
16.30 – 17.00 PRZERWA OBIADOWA
17.00 – 19.00 EDYCJA / PYTANIA
Część merytoryczna dotycząca obróbki zdjęć w LR i PS (uwaga: korzystam z komercyjnych akcji, na warsztatach podaję linki do zakupienia narzędzi, nie przekazuję akcji, presetów i wtyczek). To będzie czas na odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości – przygotuj listę swoich pytań z wyprzedzeniem.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Na warsztaty należy przyjechać wyposażonym w aparat DSRL oraz obiektyw – najlepiej 50mm (1.4 lub 1.8) alternatywnie 85 mm lub 24-70mm. Zabierz ze sobą pustą kartę pamięci, naładowaną baterię, ładowarkę do telefonu oraz dobry humor i energię na cały intensywny dzień nauki. Komputer nie jest wymagany. Jeśli korzystasz z Quantuum Navigatora zabierz go ze sobą.
Na warsztatach otrzymasz materiały drukowane z prezentacją, które można wykorzystać do zrobienia dodatkowych notatek. Po zakończeniu warsztatów otrzymasz również certyfikat uczestnictwa w warsztatach światła studyjnego.
Jeśli przyjeżdżasz na warsztaty z miasta oddalonego o min. 200 km od miejsca, w którym odbywają się warsztaty, proponuję przyjazd dzień wcześniej aby uniknąć spóźnienia lub zmęczenia. Służę pomocą przy wyborze zakwaterowania.
Po warsztatach jestem dostępna online – każda grupa warsztatowa ma swoją oddzielną grupę, na której odpowiadam na dodatkowe pytania i pomagam w ocenie kadrów.
CENNIK:
INDYWIDUALNE WARSZTATY OŚWIETLENIA STYDYJNEGO:
- CENA indywidualnych warsztatów fotografii studyjnej wynosi 4800 zł brutto
- USTALENIE TERMINU: skontaktuj się z nami celem ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu spotkania KONTAKT
- REZERWACJA ważna jest dopiero po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 zł
- FAKTURA: wystawiamy faktury VAT – warunkiem otrzymania faktury jest przesłanie danych firmy do 7 dni od dnia otrzymania wpłaty
- WAŻNE: Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją warunków warsztatów fotograficznych opisanych tu WARUNKI WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH.
GRUPOWE WARSZTATY OŚWIETLENIA STYDYJNEGO:
- CENA warsztatów grupowych wynosi 3000 zł brutto
- TERMINY dostępne są tutaj KALENDARZ WARSZTATÓW
- REZERWACJA ważna jest dopiero po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 zł
- FAKTURA: wystawiamy faktury VAT – warunkiem otrzymania faktury jest przesłanie danych firmy do 7 dni od dnia otrzymania wpłaty
- WAŻNE: Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją warunków warsztatów fotograficznych opisanych tu WARUNKI WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH.