FOTOGRAF NOWORODKOWY

Zdjęcia noworodkowe są jedną z piękniejszych pamiątek z dzieciństwa, którą możesz podarować sobie i swojemu Maluszkowi. W pierwszych dniach i tygodniach dzieci zmieniają się bardzo szybko dlatego coraz więcej rodziców zabiega o uchwycenie tego niezwykłego okresu życia na fotografii.

Mając na uwadze jak kruchymi i delikatnymi istotami są noworodki, bardzo dbam o to, aby zapewnić im (jak i Wam) komfort i bezpieczeństwo w trakcie sesji noworodkowej. Poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

KIEDY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Najlepszym momentem na spotkanie z fotografem noworodkowym są pierwsze dni życia Szkraba. W naszym studio fotograficznym sesje noworodkowe wykonujemy do 21 dnia po porodzie (choć zdarzają się i starsze maluszki). Prawdą jest jednak, że im wcześniej sesja noworodkowa się odbędzie, tym lepiej. Z czego to wynika? Przez początkowe dwa tygodnie – od 6 do 14 dnia – Maleństwo jest spokojne i zwykle przesypia całą sesję (z przerwami na karmienie i przewijanie), co pozwala na wykonanie pięknych pamiątkowych fotografii i sprawia, że sesja przebiega szybko i sprawnie. W wyjątkowych sytuacjach, zwykle związanych przedłużonym pobytem w szpitalu lub narodzinami Malucha o niskiej wadze (poniżej 3 kg) lub pojawieniem się wcześniaka (wcześniej niż <38 tc) sesje organizujemy nawet do 5 tygodnia życia dziecka. Termin spotkania ustalamy indywidualnie z każdą mamą mając na uwadze komfort rodziców i bezpieczeństwo maluszka.

KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN SESJI NOWORODKOWEJ?

Wizytę u fotografa noworodkowego najlepiej zaplanować jeszcze w trakcie trwania ciąży. Przyjmujemy rezerwacje z min. 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem, Na etapie rezerwacji wyznaczamy wstępny termin spotkania  – zwykle na ok 7-10 dzień po wyznaczonym terminie porodu. Ta data nie jest ostateczna i wymaga potwierdzenia po pojawieniu malucha na świecie. Ponieważ zaledwie 5% dzieci przychodzi na świat w terminie i z uwagi na różne zdarzenia losowe, data sesji noworodkowej może zostać przesunięta.

Rezerwację potwierdzamy przez elektroniczny system ZALAMO, w mailu rezerwacyjnym znajdować się będzie link do elektronicznej płatności  – rezerwacja wymaga bowiem wpłaty zadatku w wysokości 100 zł. Do rezerwacji potrzebujemy Twoich danych: imienia i nazwiska, adresu email oraz nr telefonu.

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa to zmiana środowiska dla Maluszka, który dopiero oswaja się ze światem zewnętrznym. Dlatego nasze spotkanie odbywa się w rytm potrzeb Twojego dziecka – poświęcamy odpowiednio dużo czasu na karmienie i usypianie. Sesja noworodkowa trwa zwykle ok 3h. Sugeruję, aby na dzień naszego spotkania nie planować innych zajęć.

Jeśli w sesji noworodkowej uczestniczyć będzie starsze rodzeństwo  – sesja może ulec wydłużeniu do 3,5 h. Sesja noworodkowa zaczyna się od zdjęć samego maluszka dając Wam czas na ogrzanie się i przygotowanie do fotografii rodzinnych. Zdjęcia rodzinne, które są ważną, jak nie najważniejszą częścią sesji noworodkowej robimy w drugiej części spotkania.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA NOWORODKOWA?

Sesje noworodkowe, jak i pozostałe sesje fotograficzne odbywają się w naszym studiu w Warszawie (Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 20), gdzie zapewniamy idealne  warunki gwarantujące bezpieczeństwo i komfort Twojego maleństwa oraz wszystkie niezbędne akcesoria, ubranka, czapeczki, kocyki, koszyki, wiaderka itp.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ?

Każda sesja noworodkowa składa się z dwóch części – sesji samego Maluszka oraz zdjęć rodzinnych. Na spotkanie zapraszam rodziców wraz z modelem/modelką oraz starszym rodzeństwem. Bardzo ważne jest zapewnienie Maluszkowi komfortowych warunków  – dlatego istotne jest aby w trakcie pierwszej części sesji w studio przebywało jak najmniej osób. Najlepiej jeśli rodzeństwo dołączy do nas dopiero na czas zdjęć rodzinnych (w pobliżu studia znajduje się wiele atrakcji, w tym np. sala zabaw FIKOŁKI, gdzie ze starszakami może wybrać się tata / babcia lub opiekunka).

Zdjęcia rodzinne wykonywane są zwykle na końcu naszego spotkania. Ważne: z uwagi na bezpieczeństwo i higienę w studio, sesje z udziałem pupili (psy, koty) są organizowane wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu warunków współpracy.

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZESŁANKI DO PRZEŁOŻENIA SESJI NOWORODKOWEJ?

Istnieją przesłanki do przełożenia sesji noworodkowej na termin późniejszy:

  • Trądzik / alergia skórna Maluszka – która sprawia, że buzia noworodka jest w całości pokryta krostkami. W tym przypadku czekamy do momentu gdy zmiany skórne znikną na tyle, aby możliwe stało się wyretuszowanie niedoskonałości.
  • Samopoczucie mamy po porodzie – jeśli po porodzie czujesz się wyjątkowo osłabiona, sesję przekładamy na okres, gdy wrócisz do formy
  • Wcześniactwo: sesję noworodkową ustalamy wówczas wtedy gdy maluszek nabierze siły i masy (najlepiej powyżej 3 kg)
  • Konieczność naświetlania w przypadku żółtaczki

CO NIE JEST PRZECIWSKAZANIEM DO SESJI NOWORODKOWEJ?

Poniższe zdarzenia nie wpływają na termin sesji:

  • Żółtaczka (bez konieczności naświetlania) nie jest przeciwskazaniem do sesji – jest wręcz czynnikiem, który sprzyja fotografowi noworodkowemu. Wysoki poziom bilirubiny u Malucha powoduje, że dziecko jest bardziej senne i dzięki temu sesja przebiega szybciej i sprawniej (jeśli tylko noworodek nie wymaga naświetlania – zapraszamy na sesję noworodkową)
  • Porodowe zmiany na skórze noworodka np. krwiaki, przebarwienia
  • Łuszcząca się, sucha skóra na ciele noworodka – złuszczanie skóry jest procesem naturalnym nie wpływającym na komfort malucha
  • Spadek wagi malucha – jeśli tylko na sesję zabierzecie ze soba pokarm, nie jest to przeciwskazaniem do sesji. Maluch jest na spotkaniu karmiony regularnie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem lub na żądanie.

Dużo pytań pojawia się na temat sesji noworodkowej u dzieci, które mają kolki. Z mojego doświadczenia sama kolka nie jest przeciwskazaniem do sesji, a fakt, że jest to stan, który zwykle nie kończy się po kilku dniach (kolki z reguły trwają do 3 miesiąca życia dziecka) sprawia, że przekładanie sesji na “po kolce” uniemożliwia wykonanie sesji noworodkowej. Maluszki, które mają problemy z brzuszkiem układamy tylko w pozach, które są dla nich komfortowe.

BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE SESJI NOWORODKOWEJ

Oddając swój największy skarb w trakcie sesji noworodkowej, możesz mieć pewność, że trafia on w przeszkolone i doświadczone ręce. Bezpieczeństwo maleństwa jest dla mnie priorytetem, dlatego dbam o zapewnienie odpowiednich warunków w trakcie naszego spotkania:

♡  odpowiednia temperatura otoczenia,

♡ asekuracja i bliskość rodziców,

♡ bezpieczne i stabilne akcesoria oraz dodatki używane do aranżacji,

♡ czyste ubranka, czapeczki, kocyki itp.

W studiu dbamy o czystość, aby raczkujący modele mogli bezpiecznie poruszać się w naszych wnętrzach, dlatego do tej części studia, w której fotografujemy dzieci nie wchodzimy w butach.

Nasze studio jest utrzymywane w wyjątkowej czystości – po każdej sesji pomieszczenie jest mute oraz dezynfekowane lampą UV. O tym, jak dbamy o Wasze bezpieczeństwo możecie przeczytać więcej tu: HIGIENA W STUDIO.

Szczegóły oferty znajdziesz tu FOTOGRAF NOWORODKOWY WARSZAWA OFERTA


Copyrighted Image